arama

  Hacamat Takvimi

  • paylaş
  • paylaş
  • Emre Emre

  Hacamat, ayın belirli zamanlarında yapılması gereken tedavi edici bir yöntemdir. Ayın belirli günleri, takvim üzerinde detaylı bir şekilde açıklanmıştır. Sizlere bu yazımızda Hacamat takvimi hakkında bilgiler açıklayacağız. Sizler de bu takvim üzerinden Hacamat’ın ne zaman yapılıp ne zaman yapılmayacağını takip edebilirsiniz.

  Hacamatın belirli günlerde yapılmasının en büyük nedeni, hacamat tedavisinin o günlerde daha fazla fayda getirmesidir.

  Hacamat takviminde ifade edilen bu günler, Ay’ın dünyaya uyguladığı basınç ile, vücut üzerindeki etkisinin bağlantısı ile alakalıdır. Peygamber Efendimizin hacamat yaptırdığı bu günler, sünnet günleri olarak geçmektedir. Bu nedenle, eğer hacamattan fayda almak istiyorsanız bu takvime göre hareket etmelisiniz.

  Hacamat takvimi Miladı ve Hicri takvimlere göre değişkenlik gösterir. Eğer bu  konuda uzman değilseniz, yardım alabilirsiniz. Bu takvimler sayesinde, sorunsuz bir şekilde hacamat günlerinizi öğrenmeniz mümkündür. Hacamat, Cuma, Cumartesi ve Çarşamba günleri kesinlikle yapılmaz. Buna dikkat etmeniz gerekmektedir. Pazartesi günleri yapılmalıdır. Eğer pazartesi günü yapılmazsa alt gün olan Salı günü yapılabilir. Aynı zamanda kronik bir rahatsızlığınız varsa Çarşamba ve Cuma günü haricinde diğer günlerde sakınca görülmez.

  Hacamat takvimi her sene için değişkenlik gösterir. Sizler hacamat takvimlerine düzen bir şekilde uyarsanız, herhangi bir sorun olmaz.  Hacamat takvimlerini sitemiz üzerinden takip etmeniz mümkündür. Geleneksel tamamlayıcı tıp yöntemlerinden biri olan Hacamat, SGK tarafından da tedavi yöntemleri arasına sokulmuştur.

  2019 Hacamat Takvimi

  2019 hacamat takvimi

  2019 hacamat takvimi