arama

  Hacamat günleri

  • paylaş
  • paylaş
  • Emre Emre

  Hacamat belirli günlerde yapılması gereken önemli bir tedavi yöntemidir. Sizlere bu yazımızda hacamat günleri hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Her ayda hacamat olunacak dört gün vardır. Eğer bu günler geçerse, diğer ayı beklemeniz gerekmektedir. Hicri Takvime göre 17-19-21. Günlerde hacamat yapılmalıdır. Bu günler arasında en faydalısı 17. gündür.  Hacamat, ayın 14’üne kadar faydalı değildir. 15’i ve 21’i arasında faydalıdır. 22-30’u arasında ise, ay küçük olduğu için bedenler zayıf olur ve faydası az olur.

  Hacamat, Pazartesi günü yapılması gereken bir tedavi yöntemidir. Yasak olmayan tek gün Pazartesi günüdür. Haftanın diğer 3 günü hakkında hem teşvik edici hem de yasaklayıcı hadisi şerifler yer almaktadır. Pazartesi günü mümkün olmaması durumunda ise, Pazar, Salı ve Perşembe günü hacamat olabilir.

  Hacamat, Cuma, cumartesi ve Çarşamba günleri yapılmamalıdır. Hadis-i Şerif’te bu konu hakkında detaylı bilgiler yer almaktadır. Hacamat günleri konusunda sizlere bu şekilde bilgi verebiliriz. Aynı zamanda hacamat günleri hakkında şüpheli günlerde bulunmaktadır. Pazar, Salı ve Perşembe günler, hacamat için hem yasaklanan hem de teşvik edilen günlerdir. Pazartesi, hacamat olmak mümkün değilse, bu günler tercih edilir. Salı günü kan günüdür.

  Hacamat için en faydalı saat için güneş doğduktan 1 saat sonrasıdır. Bu 2 saatten sonra, öğlene kadar hacamat yapılabilir. Eğer bu mümkün değilse, öğlen ikindi arası hacamat yapılması gerekmektedir. Hacamat günleri bu şekilde açıklanabilir. Konu hakkında daha detaylı bilgiler için yazılarımızı okumaya devam edebilirsiniz.

  etiketlerETİKETLER
  Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.