arama

  Hacamat hangi günler yapılır?

  • paylaş
  • paylaş
  • Emre Emre

  Hacamat hangi günler yapılır sorusu en fazla merak edilen konulardan biridir. Hacamat takvimine bakıldığı zaman, Pazartesi günü yapılması gerektiğini görebiliriz. Fakat Pazartesi günü bir mani var ise, Pazar, Salı ve Perşembe günleri yapılmalıdır. Bu günler kan aldırma günü olarak geçmektedir. Hacamatın etkisini arttırmak için, doğru günde uygulanması gerekmektedir.

  Hacamat Günleri Nelerdir?

  Tamamlayıcı Alternatif TIP yöntemlerinden biri olan Hacamat, oldukça etkili bir tedavi uygulamasıdır. Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri hariç tüm günlerde uygulanması teşvik olarak görülmüştür. Cumartesi ve Çarşamba günü hacamat olunmasının olumsuzluklara neden olduğu Hadis-i Şerif’te ifade edilmiştir. Bu nedenle bu takvime uygun olarak hareket edilmesi gerekmektedir.

  Hacamat Takvimi

  Hacamat, günümüze kadar gelen, eski bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem sayesinde siz de rahatsızlıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Hem rahatlatıcı, hem tedavi edici olan bu yöntem sayesinde bir çok rahatsızlığınızda kurtulmanız mümkündür. Etkilin fazla olması için doğru günlerde yapılması gerekir. Hacamat hangi günler yapılır sorusu bu nedenle önemlidir.

  Hacamat ayın başından 14’üne kadar yapılmamalıdır. 14-21 arası hacamat için ideal günlerdir. 17’si için altın gün olarak bilinir. Ayın 17. gününü tercih etmeniz halinde en etkili hacamat tedavisini yaptırabilirsiniz. Bu şekilde siz de doğru bir tedavi yöntemi uygulamış olacaksınız. Hacamat hangi günler yapılır sorusunu sizler için bu şekilde cevaplayabiliriz. Hacamat hakkında en detaylı bilgileri almak için sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

  etiketlerETİKETLER
  Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.