arama

  Hacamat kupası

  • paylaş
  • paylaş
  • Emre Emre

  Hacamat, Çin’de durgunluğu gidermek için kullanılan bir terapi olduğu gibi İslam dininin de yeri olan önemli bir alternatif TIP yöntemlerinden biridir. Hacamat kupası ile siz de bu yöntemi uygulama şansına sahip olabilirsiniz. Oldukça tedavi edici olan bu uygulama hacamat kupasının ısıtıp yerleştirilmesi ile yapılmaktadır.

  Havada bardağı ısıtmak sayesinde vakum oluşur ve bu cilde uygulanması halinde doku fincan içine çekilir. Bu durum kan akışının artmasına neden olur. Bağ dokusu gevşer ve iyileşme başlar.

  hacamat kupası

  Hacamat kupası nedir?

  Hacamat kupası sayesinde bu işlemlerinizi çok hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Oldukça etkili olan hacamat yöntemi, önemli bir tamamlayıcı tıp seçeneğidir. İnternet üzerinde konu hakkında araştırma yaparak siz de hacamatın faydalarını çok hızlı bir şekilde öğrenme şansına sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda İslam dinine de uygun olan bu yöntem, dinimize göre Pazartesi günü yapılmalıdır. Hacamat yöntemi bir çok hastalığın iyileşmesinde tamamlayıcı rol oynar. Aynı zamanda sinirsel rahatsızlıklar için de etkili bir yöntem olduğu bilinmektedir.

  Hacamat farklı çeşitleri olan bir seçenektir. Farklı bardak türleri bulunmaktadır. Genel olarak bu bardaklar camdan yapılır. Bunla birlikte eski zamanlarda bardaklar ki, bambu ve hayvan boynuzlarından yapılmışlardı. Havalı hacamat tekniği, bu teknikler arasında en geçerli olanıdır. Hacamat kupasının şekli ve uygulanışı, tekniğin de değişmesine neden olabilir. Bu nedenle kupa seçimi oldukça önemlidir. İnternette kupa siparişi verebilirsiniz.

  etiketlerETİKETLER
  Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.