arama

  Hacamat ne zaman yapılır?

  • paylaş
  • paylaş
  • Emre Emre

  Hacamat, modern Tıpta yeri olan etkili bir tedavi yöntemidir. İslam’da da yeri olan hacamat, hadisi şeriflerde konusu geçen bir kan aldırma uygulamasıdır. Özellikle kameri ayların ilk ve son günlerinde değil, dolunaydan sonraki günlerde yaptırmak en uygundur. Aynı zamanda Çin’de de bu tedavi yöntemi çok geçerlidir.

  Bu günler vücutta yer alan kanın hareketli ve yoğun olduğu günlerdir. Sağlıklı kimseler de hacamat yaptırmaktadır. Bu sayede daha sağlıklı günler içinde uygun şartlar hazırlanmaktadır. Hasta kimseler ise ihtiyaç duyduğu anlarda hacamat yaptırabilmektedir. Zaruret durumlarında, hacamatı istediğiniz zaman yaptırabilirsiniz.

  ilgili içerik Hacamat Takvimi

  Hacamat Hangi Gün Yapılmalıdır?

  Hacamat ayın başından 14’üne kadar yaptırılmamalıdır. Hacamat yaptırmak için tavsiye edilen günler 15-21’i arasındadır. Özellikle ayın 17’si hacamat için en ideal zaman olarak bilinmektedir. Bununla birlikte Pazartesi günleri hacamat yapmak için en doğru zaman olarak bilinir.  Hacamat takvimi üzerinden bunu takip etmeniz mümkündür.

  Hacamat, bir çok hastalık açısından önemli bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem SGK’nin tedavileri arasına da girmiştir. Bununla birlikte, devlet hastanelerinde doktorlar tarafından da bu uygulama yapılmaktadır. Hacamat ne zaman yapılır sorusuna sizler için bu şekilde yanıt verebiliriz. Uzman bir kişi tarafından yapıldığı zaman hacamat, oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Tarihin ilk tedavi yöntemlerinden biri olan hacamat hakkında birçok bilgiyi sitemiz üzerinden çok rahat bir şekilde bulmanız mümkün olacaktır.

  etiketlerETİKETLER
  Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.