arama

  Hacamat Seti Bilgileri

  • paylaş
  • paylaş
  • Emre Emre

  Hacamat, vücudun belli bölgelerine pompalar yardımı ile uygulanan basınç sonrası kirli kanın ve toksinlerin dışarı atım işlemidir. Bu tedavi için uzaman kişilerden yardım alınmalıdır. Uzaman kişiler ise hacamat seti kullanarak daha faydalı işlemlere imza atabiliyor. Bu setin içinde hacamat kupaları, hacamat iğnesi kalemi ve çeşitli ozon yağları mevcuttur. Uygulanacak hacamat türüne göre hacamat malzemeleri kullanılmalıdır. Örneğin yaş hacamat yapılacak kimselere yaş hacamat kupaları kullanılmalıdır. Eğer kuru hacamat yapılacaksa kuru hacamat kupları ve pompası yeterli olacaktır. Bunun yanında kanlı hacamat için neştere benzer hacamat iğneleri kullanılmaktadır. Elbette hacamat yapacak uzmanın bu ürünlerin hepsini bir arada kullanması doğru değildir. Burada önemli olan kişi hangi alanda kurs görmüş ve sertifika almışsa bu yönde malzeme kullanımı yapmalıdır.

  Hacamatta Kullanılan Malzemeler Ne İşe Yarar?

  Hacamat için başta sırt bölgesi olmak üzere vücudun belli noktalarına kupa çekme işlemleri yapılır. Kupa çekme işlemleri için kişilerin hastalıklarına bağlı olarak küçük kupalar ya da büyük gezen kupalar kullanılmalıdır. Küçük kupalar kalak arkası hacamatı için, büyük kupalar sırt ve bacak bölgesi için kullanıma uygundur.  İşinde uzman ve sağlık bakanlığı onaylı hacamat kurs bitirme belgesine sahip olan kişilerde tüm hacamat malzemelerin olması gerekir. Böylece tedavi daha başarıya ulaşacaktır. Özellikle ruhsal problemlerde kullanılan malzemeler kalbin arka kısmında, kulak ve baş kısmında yağıldığı için bu alanlarda kullanılacak olan hacamat seti  malzemeleri kalitesi önemlidir.

  Hacamat Seti Nasıl Kullanılır?

  Hacamat seti kullanacak kimseler mutlaka bu seti kullanmayı en iyi şekilde öğrenmesi gerekir. Örneğin ateşli hacamatlarda kişilerin sırt bölgesine uygulanan hacamat kupalarının içine şifalı bitkiler koyularak yakılır. Eğer bu alanlara hastalıkla alakalı bitkiler uygulanmazsa şifalı bitkilerin vücut üzerinde yakılmasının bir anlamı da kalmayacaktır. Yine ateşli hacamatta kullanılan malzeme sağlıksız ve kalitesiz ise plastik ısındığında vücuda istenmeyen bir takım zararlı maddeler yayacaktır. Bu nedenle sağlam ve ısıdan etkilenmeyen malzemeleri tercih etmeniz bu noktada önemlidir. Hacamat  demek Arapça da emmek manasına gelir. Yani kullanacağınız malzeme iyi ve kaliteli olmalıdır ki bölgedeki kötü etkileri emebilsin ve yüzeye çıkarabilsin. Bu nedenle içinden hava kaçırmayacak kupa ve malzeme seçimi yapmak her zaman daha doğru olacaktır. Hacamat için jilet kadar keskin hacamat kalemlerine de ihtiyaç vardır. Bu kalemlerin mikrop tutmaması ve kolay temizlenebilmesi insan sağlığı için gereklidir.

  Hacamat Seti Fiyatları

  Hacamatta kullanacağınız malzeme seti, kalitesine ve parça başına göre farklılık gösterir. Bu nedenle hacamat seti fiyatları da doğru orantıda bu durumdan etkilenir. Örneğin hacamat malzemeleri 17 adet 10 adet şeklinde değişir. Bu da fiyatlara etki eder. Eğer setin içinde akupunktur için gerekli olan şifalı bitkiler ya da farklı özelliklerde doğal yağlar mevcutsa bu da fiyatları etkileyen bir diğer etmendir.

  etiketlerETİKETLER
  Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.