arama

  Hacamat yaptıranlar?

  • paylaş
  • paylaş
  • Emre Emre

  Hacamat, şifa kaynağı olan ve peygamber efendimizden bizlere sünnet olarak kalan tedavi yöntemidir. Hacamat yaptıranlar genel olarak bu uygulamadan memnun kalırlar ve tekrar yaptırırlar. Tarihin ilk zamanlarından bu yana hacamat çok fazla tercih edilen tedavi yöntemlerinden biri olmayı başarmıştır. Sizlere bu yazımızda hacamat hakkında detaylı bilgileri aktaracağız.

  Hacamat aç karna yaptırılması gereken bir tedavidir. Aynı zamanda kulak arkası, kafa arkası gibi bölgelere çok sık hacamat yapılmaz. Çok fazla hacamat yapılması bu bölgelerin zayıflamasına neden olabilir. Kadınlar adet günlerinde hacamat yaptıramazlar. Hacamat adet kanamasını durduracağı için rahimde tıkanıklık olabilir. Hacamat yaptıranlar, bu bilgileri bilmesi halinde herhangi bir sorun yaşamazlar. Aynı zamanda uzman bir hekimden yardım almanız gerekmektedir.

  Hacamat yaptırmak günah mı?

  Hacamat yaptırmak günah mı sorusu çok sık aldığımız bir sorudur. Hacamat tam tersine sünnettir. Peygamber efendimiz de hadisi şeriflerde hacamatın yararlı olduğundan bahsetmektedir. Hacamattan sora bir iki saat boyunca uyumamanız ve yemek yememeniz gerekmektedir. Aynı zamanda bıngıldak ve ense çukurundan hacamat yapılmaz. Bu bölgede yapılan hacamatlar unutkanlığa neden olabilir. Yaralara, egzamaya ve varislerin üzerine hacamat yapılmamalıdır.

  Hacamat yaptıranlar internet üzerinde yaptıkları yorumlarda, hacamat tedavisinin oldukça etkili olduğunu ifade ederler. Siz de hacamat yaptırarak bu etkilerden yararlanma şansına sahip olabilirsiniz. Modern tıpta da yer olan hacamat hakkında detaylı bilgiler için sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

  etiketlerETİKETLER
  Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.